به گزارش برنا آذربایجان غربی ، ظهر پنج شنبه یک فرد ناشناس با پرتاب مواد منفجره دست ساز به مغازه ای در ارومیه یک نفر را کشت و ۴ نفر را مجروح کرد، بلافاصله پس از این انفجار نیروهای امدادی و آتش‌نشانی در محل حاضر شده و مجروحان را به بیمارستان اعزام و اقدامات امدادی را انجام دادند.

انفجار بمب دست ساز در کتابفروشی ارومیه

فرماندار ارومیه  با تائید این مطلب تعداد کشته شدگان این انفجار را یک نفر اعلام کرد و گفت : در این حادثه ۴ نفر زخمی شده اند که اوضاع عمومی آنها مناسب است.

عباس حسنخانی اضافه کرد : این حادثه بر اثر پرتاب مواد منفجره دست ساز انجام گرفته که خوشبختانه با تلاش نیروهای نظامی و انتظامی مظنون حادثه دستگیر شده است.

انفجار بمب در کتابفروشی ارومیه

عامل حادثه انفجار کتاب فروشی ارومیه دستگیر شد

سردار سرتیپ دوم پاسدار ناصر اصلانی عصر روز پنحشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این فرد پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کرده و علت اقدام خود را تسویه حساب شخصی با مالک کتابفروشی عنوان کرده است.
وی اظهار کرد: پس از وقوع این حادثه که ساعت ۱۲ ظهر امروز در خیابان شهید باکری شهر ارومیه اتفاق اتفاق افتاد ، ماموران انتظامی در محل حادثه حاضر شده و با اقدامات سریع پلیسی متهم مورد نظر را در کوتاهترین زمان دستگیر کردند.
وی ادامه داد: در پی اقدام این فرد دستگیر شده ، مالک کتابفروشی پس از انفجار نارنجک دستی جان خود را از دست داده و چهار نفر دیگر نیز زحمی شدند که سه نفر از آنها جزو بستگان مالک کتابفروشی و یک نفر دیگر هم از شهروندان اورمیه ای بودند.
وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای روشن شدن ابعاد این رویداد افزود: متهم دستگیر شده اختلاف ملکی خود در خصوص سرقفلی همان واحد کتابفروشی را انگیزه اصلی خود در انتقام از مالک مغازه و مقتول حادثه عنوان کرده است.
به گزارش ایرنا ، اهالی محل امروز حوالی ساعت ۱۲ ظهر طی تماسی با ۱۱۰ گزارش وقوع انفجار در یک کتابفروشی در خیابان باکری ارومیه را اعلام کردند.
بلافاصله عوامل پلیس در محل حاضر شده و مشخص شد که انفجاری در یک مغازه کتابفروشی در این خیابان به وقوع پیوسته است.
در پی این حادثه عوامل پلیس در کمتر از یک ساعت متهم و عامل انفجار را شناسایی و دستگیر کردند.

انفجار بمب در ارومیه

تشریح ماجرا از زبان فرمانده نیروی انتظامی استان

سردار ناصر اصلانی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران ماجرای انفجار مغازه کتابفروشی خیابان باکری ارومیه را تشریح کرد.

وی در این گفتگو تاکید کرد : این حادثه و ماجرا هیچگونه مساله امنیتی نبوده و دلیل اصلی متهم اختلاف شخصی از قبل اعلام شده است که خوشبختانه با اقدام بموقع پلیس متهم دستگیر و الان در اختیار پلیس برای تکمیل پرونده و تحویل به مراجع قضایی است.

سردار اصلانی ادامه داد : ساعت ۱۲ ظهر امروز فردی از شهروندان ارومیه ای با پلیس ۱۱۰ تماس مبنی بر اینکه انفجاری در سه راه دانش – باکری ارومیه رخ داده و افرادی مجروح شده اند می گیرد.

بلافاصله مامورین تخصصی در محل حادثه حاضر شده که متوجه می شوند در اثر این انفجار یک نفر فوت و ۴ نفر هم زخمی شده اند که مجروحین توسط مردم به بیمارستان منتقل می شوند.

پلیس اگاهی بواسطه بررسی مباحث حاشیه ای و تحقیقات میدانی متوجه می شوند که فروشنده مغازه نوشت افزار مالک مغازه بوده و فرد ضارب اقامه دعوی می کند که پرونده آنها در دادگستری موجود است و از قبل اختلاف داشته اند.

فرمانده انتظامی استان افزود ؛ ضارب در بازجو های پلیسی ادعا می کند چون نتوانسته بحقش برسد و بارها مراجعه کرده و قصد سازش داشتم ؛ ولی یکی از فرزندان مقتول اجازه مصالحه و سازش نمی دهد تصمیم گرفتم ۲ عدد نارنج جنگی تهیه کنم و یکی از فرزندان مقتول در یکی از مغازه های ارومیه که مانع مصالحه بود را به قتل برسانم .

درب مغازه رفتم و ضامن نارنجک را کشیدم که متوجه شدم دو نفر مشتری در داخل مغازه هستند و از تصمیم خود منصرف شدم . به نقطه دور از شهر رفته و نارنجک را منفجر کردم.

انفجار بمب در ارومیه

فرماندار ارومیه خصومت شخصی را عامل این انفجار دانست

عباس حسن خانی در گفتگو با خبرنگاران ضمن ابراز تاسف از حادثه تلخ امروز ارومیه اظهار داشت: حوالی ظهر امروز فردی اقدام به پرتاب مواد منفجره دست ساز به یک مغازه در شهرستان ارومیه می کند که متاسفانه در این حادثه یک نفر کشته و ۴ نفر نیز مجروح می شوند.

وی با قدردانی از واکنش به موقع نیروهای انتظامی، امدادی و آتش نشانی، تصریح کرد: مجروحان این حادثه بلافاصله به بیمارستان منتقل شده و هم اکنون نیز وضعیت عمومی آنها مطلوب گزارش شده است.

حسن خانی افزود: این حادثه ناشی از یک سری اختلافات شخصی و در راستای انتقام جویی فردی بوده و هرگونه شایعات دیگر در این زمینه تکذیب می شود.

فرماندار ارومیه در پایان اعلام داشت: با تلاش نیروهای انتظامی و همراهی مردم، مظنون حادثه امروز دستگیر شده و تحقیقات در مورد اتفاق تلخ امروز همچنان ادامه دارد.