دسته: پزشکی و سلامتی
انتشار: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

خواص و فواید مصرف خرما برای سلامتی

خواص و فواید مصرف خرما برای سلامتی

خاصیت های مفید خرما معجزه خوراکی طبیعی 

به شما برترین خواص خرما خوراکی خوب و معجزه آسا را معرفی مي کنیم تا شما نیز این ماده خوراکی را در رژیم هرروز خود قرار دهید.از جمله فواید مصرف خرما برای سلامتی مي‌توان به رفع یبوست، اختلالات روده، مشکلات قلبی، کم‌خونی، اختلالات جنسی، اسهال، سرطان دستگاه گوارشی و بسیاری دیگر از مشکلات جسمی اشاره کرد.

 

هم‌چنین از خواص خرما این هست که برای افزایش وزن نیز خوب هست. این خوراکی سرشار از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، و فیبر هست. این میوه‌ي خوشمزه حاوی روغن، کلسیم، گوگرد، آهن، پتاسیم، فسفر، منگنز، مس، و منیزیوم هست که همگی برای حفظ سلامتی بدن خوب میباشند. به گفته‌ي بعضی متخصصان سلامت، مصرف هرروز یک خرما برای داشتن رژیم خوراکی متعادل و سالم بسیار ضروری هست.

 

خواص خرما برای سلامتی موجب شده هست این میوه همواره بعنوان یکی از برترین مواد خوراکی برای رشد ماهیچه‌ها شناخته شود. خرما به روش‌هایي گوناگون مصرف مي‌شود، از جمله ترکیب پوره‌ي خرما با شیر، ماست، نان یا کره که مي‌تواند طعم لذیذ آن را صد عمده کند. پوره‌ي خرما هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان خوب هست، به ویژه برای افرادی که دوره‌ي نقاهت از مریضی یا جراحت را پشت سر مي‌گذارند.

 

بر زمینه بررسی‌هاي اخیر پزشکی، امروزه تاثیر مثبت مصرف خرما در پیشگیري از سرطان‌هاي دستگاه گوارشی مورد پذیرش قرار گرفته هست. مسلمان‌ها طبق سنت‌هاي فرهنگی‌‌شان روزه‌ي خود را با خوردن خرما و آب باز مي‌کنند. افطار کردن با خرما از پرخوری و مصرف یکباره‌ي غذا در وعده‌ي افطار جلوگیري مي‌کند.

 

وقتی خرما با ارزش خوراکی بالای خود در بدن جذب مي‌شود، احساس گرسنگی را فرو مي‌نشاند. هم‌چنین، مصرف خرما تاثیرات مثبت زیادی بر دستگاه عصبی‌مان مي‌گذارد، زیرا این میوه‌ي شیرین دارای مقدار قابل توجهی پتاسیم هست.به علاوه، خرما بعنوان یکی از برترین خوراکی‌هاي شیرین و پرکاربرد مي‌تواند فرایند گوارش را تنظیم و نظارت کند.

 

مصرف این میوه در ظرفِ فقط نیم ساعت مي‌تواند سطح انرژی آدم را به اندازه‌اي قابل دقت افزایش دهد. طبق پیشنهاد‌ي انجمن سرطان کشور آمریکا، باید هرروز ۲۰ تا ۳۵ گرم فیبر رژیمی مصرف کنیم که مصرف خرما مي‌تواند نیازمان را به این میزان از فیبر فراهم سازی کند. هم‌چنین گفته مي‌شود،‌ مصرف هرروز یک عدد خرما به حفظ سلامت قوه‌‌ي بینایی‌تان

 

در تمام طول زندگی کمک مي‌کند. به علاوه، خرما بعنوان عاملی موثر در محافظت از بدن در مقابل مشکلات ناشی از شب کوری شناخته مي‌شود.

 

ارزش خوراکی خرما

خرما منبع خوبی برای انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی به شمار مي‌رود. هم‌چنین بعنوان منبع خوبی برای انرژی، قند، و فیبر شناخته مي‌شود. مواد معدنی ضروری بدن نظیر کلسیم، آهن، فسفر، سدیم، پتاسیم، منیزیوم و روی را نیز مي‌توان با مصرف خرما فراهم سازی نمود. به علاوه، خرما حاوی ویتامین‌هایي نظیر تیامین، نیاسین، اسید فولیک، ویتامین A و ویتامین K هست.

 

در ادامه خواص خرما برای سلامتی آمده هست:

۱. رفع یبوست

غالبا خرما را جزء مواد خوراکی ملین طبقه‌بندی مي‌کنند. به همین علت، افراد مبتلا به یبوست مي‌توانند مرتبا از این میوه بهره گیری ‌کنند. برای بهره‌مندی حداکثری و مطلوب از این خواص خرما بهتر هست آن را یک شب در آب بخیسانید،‌ سپس هنگام صبح، وقتی ترکیب آب و خرما شکلی مثل شربت به خود گرفت، آن را میل کنید؛

 

به این ترتیب، مي‌توانید برترین نتیجه را از آن بگیرید. خرما دارای مقادیر بالایی از فیبر محلول هست که برای افزایش سطح سلامت دستگاه گوارش و حرکت راحتِ غذاها در مجاری گوارشی و در نتیجه، تسکین علائم یبوست بسیار ضروری هست.

 

۲. افزایش سلامتی و استحکام استخوان‌ها

وجود مقادیر قابل توجهی از مواد معدنی در خرما، این میوه‌ي مغذی را به اَبَر خوراکی مفیدی برای استحکام استخوان‌ها و مبارزه علیه مریضی‌هاي دردناک و ناتوان‌کننده‌اي نظیر پوکی استخوان تبدیل کرده هست. خرما حاوی سلنیوم، منگنز، مس و منیزیوم هست که همگی برای رشد، استحکام و حفظ سلامتی استخوان‌هاي افراد بسیار ضروری میباشند؛

 

به ویژه برای افرادی که وارد دوران سالخوردگی مي‌شوند و استخوان‌هاي‌شان به تدریج ضعیف مي‌شود. بنابراین، با مصرف خرما استخوان‌هاي‌تان را تقویت کنید!

 

۳. درمان اختلالات روده

به اعتقاد بعضی‌ها، نیکوتین موجود در خرما برای درمان تعداد زیادی از انواع اختلالات روده‌ خوب هست. مصرف مداوم خرما به مهار رشد موجودات زیان آور و ناسالم کمک مي‌کند، و بنابراین باعث رشد باکتری‌هاي خوب در روده مي‌شود. خرما به حل مشکلات گوارشی کمک مي‌کند، زیرا حاوی فیبرهای محلول، غیر محلول، و هم‌چنین اسیدهای آمینه‌اي هست

 

که مي‌توانند باعث هضم غذاها و کارآمدی فرایند گوارش شوند؛ به این معنی که در مجاری گوارشی مواد مغذی بیش‌تری جذب و برای بهره گیری‌ي بدن وارد جریان خون مي‌شوند.

 

۴. رفع کم‌خونی

خرما سرشار از مواد معدنی هست که مي‌تواند برای تعداد زیادی از مشکلات سلامتی خوب باشد، ولی وجود مقدار بالای آهن در خرما باعث شده هست این میوه برای افراد مبتلا به کم‌خونی به مکمل خوراکی کاملی تبدیل شود. میزان بالای آهن مي‌تواند کمبود مادرزادی این ماده را در بیماران مبتلا به کم‌خونی جبران کند، انرژی و قدرت بدن را افزایش دهد،‌ و هم‌زمان باعث کاهش احساس خستگی و سستی شود.

 

۵. کاهش آلرژی (حساسیت)

یکی از دیدنی‌ترین نکات در مورد خواص خرما ، وجود گوگرد ارگانیک در آن هست. گوگرد ماده‌اي نیست که معمولا بتوان آن را در همۀ‌ي مواد خوراکی پیدا کرد؛ با این حال، دارای فواید قابل توجهی برای سلامتی هست، از جمله کاهش واکنش‌هاي آلرژیک و آلرژی‌هاي فصلی. بر زمینه یافته‌هاي مطالعه‌اي که در ۲۰۰۲ به عمل آمد، ترکیبات گوگرد ارگانیک مي‌توانند بر میزان درد و رنج مبتلایان به التهاب فصلی و آلرژیک مخاط بینی تاثیر مثبتی داشته باشد؛

 

تنها در ایالات متحده تقریبا ۲۳ میلیون نفر به این مشکل دچار میباشند. مصرف خرما راه بسیاری خوبی برای کاهش تاثیرات آلرژی‌هاي فصلی هست که از طریق اضافه شدن گوگرد به رژیم خوراکی صورت مي‌گیرد.

 

۶. افزایش وزن

همۀ وقت} باید خرما را بعنوان بخشی از یک رژیم خوراکی سالم تلقی کرد. خرما حاوی قند، پروتئین و تعداد زیادی از ویتامین‌هاي ضروری هست. اگر خرما را با پوره‌ي خیار نوش جان کنید، مي‌توانید وزن‌تان را به حد طبیعی برسانید و به جای تحمل لاغری به تناسب اندام برسید.

 

یک کیلوگرم خرما حاوی تقریبا ۳۰۰۰ کالری هست، و میزان کالری موجود در خرما برای فراهم سازی نیاز هرروز‌ي بدن انسان کافی هست. اگر نحیف و لاغر هستید و قصد دارید وزن‌تان را بیش‌تر کنید، یا مي‌خواهید برای جلب دقت دخترها ماهیچه‌هاي‌تان را بزرگ‌تر کنید، یا به علت ابتلا به مشکلات جسمانی و مریضی‌هاي خطرناک بدن‌تان ضعیف شده هست، به خوردن خرما نیاز دارید!

 

۷. افزایش انرژی

خرما سرشار از قندهای طبیعی نظیر گلوکز، فروکتوز، و ساکارز هست؛ بنابراین، بعنوان یکی از تنقلات بینظیر و کاملی شناخته مي‌شود که به سرعت انرژی بدن‌تان را افزایش مي‌دهند. تعداد زیادی از آدم‌هاي سراسر جهان برای رهایی از احساس خستگی یا سستی و بعنوان خوراکی و تنقلات بعد از ظهر خرما نوش جان مي‌کنند.

 

۸. حفظ سلامتی دستگاه عصبی

ویتامین‌هاي موجود در خرما، این میوه‌ي شیرین را به عامل ایده‌الی برای تقویت عملکرد و سلامتی دستگاه عصبی تبدیل کرده هست. پتاسیم یکی از مواد اصلی و نخست برای افزایش سطح سلامتی و قدرت واکنش دستگاه عصبی هست، و هم‌چنین سرعت و آمادگی فعالیت‌هاي مغزی را بهبود مي‌بخشد. بنابراین،

 

خرما بعنوان منبع خوراکی فوق‌العاده‌ برای آدم‌هایي تلقی مي‌شود که یا پا به سن گذاشته‌اند و دستگاه عصبی‌شان کند و فرتوت شده هست، یا آن‌ دسته از آدم‌هایي که مي‌خواهند ذهن باز و هشیاری داشته باشند.

 

۹. حفظ سلامت قلب

خرما برای حفظ سلامت قلب بسیار موثر هست. تعدادی خرما را یک شب در آب بخیسانید،‌ سپس هنگام صبح، آن‌ها را له کنید و مصرف نمایید؛ طبق یافته‌هاي علمی، اینکار در تقویت قلب تاثیر مثبتی دارد. هم‌چنین خرما منبعی غنی از پتاسیم هست مطالعات نشان داده‌اند پتاسیم مي‌تواند خطر سکته‌ي مغزی و دیگر مریضی‌هاي مرتبط با قلب را کاهش دهد.

 

به علاوه، پژوهشگران مصرف خرما را بعنوان راهی سالم و خوشمزه برای کاهش سطوح کلسترول LDL در بدن پیشنهاد مي‌کنند؛ LDL یکی از عوامل اصلی سکته‌هاي قلبی، مریضی قلبی، و سکته‌ي مغزی به شمار مي‌رود. بنابراین، مصرف هفته‌اي دو وعده خرما مي‌تواند به واقع سلامت عمومی قلب را بهبود ببخشد.

 

۱۰. درمان ضعف قوای جنسی

مطالعات نشان داده‌اند خواص خرما حتی برای افزایش قوای جنسی نیز خوب هست. تعدادی خرما را در طول یک شب در شیر تازه‌ي بز بخیسانید، سپس آن‌ها را در همان شیر له کنید و با پودر هل و عسل مخلوط نمایید. این مخلوط بعنوان داروی نیروبخشی بسیار موثر و خوب برای افزایش استقامت جنسی و کاهش تاثیر ناباروری ناشی اختلالات جنسی گوناگون

 

شناخته مي‌شود. نکته‌ي علمی که پشت این پدیده قرار دارد، عمدتا ریشه در کاربردهای سنتی دارد که باعث ایجاد انگیزه برای انجام پژوهش‌هاي رسمی شده‌اند. در ۲۰۰۶ پژوهشگری ایرانی به نام بهمن‌پور بر روی تاثیرات خرما و روغن آن بر عملکرد جنسی مطالعه‌اي به عمل آورد و دریافت مقادیر بالای استرادیول و فلاونوئیدهای موجود در خرما باعث افزایش تعداد

 

و تحرک اسپرم‌ها و هم‌چنین اندازه‌ و وزن بیضه‌ها مي‌شوند. بنابراین، اگر به دنبال تقویت قوای مردانگی‌تان هستید خرما بخورید زیرا خرما یک داروی محرک جنسی طبیعی هست!

 

۱۱. کاهش میزان شب‌ کوری

 به گزارش پارس ناز خواص خرما بسیار گسترده هست و معمولا برای مبارزه علیه مریضی‌هاي گوناگونِ مربوط به گوش، حلق و بینی نیز بهره گیری مي‌شود. بر زمینه تجربه‌هاي پزشکی، اگر از برگ‌هاي نخل خرد شده خمیری تهیه نمایید و آن را روی چشم‌ها یا اطراف‌شان بمالید، یا حتی اگر فقط خرما را بخورید، تعداد دفعات بروز شب کوری کاهش مي‌یابد؛

 

این روش معمولا در نواحی روستایی که محل رشد خرما میباشند بعنوان یک روش طب جایگزین به صورت گسترده مورد بهره گیری قرار مي‌گیرد.

 

۱۲. کاهش اثرات مصرف الکل

عموما از خرما بعنوان راهکاری برای کاهش اثرات مصرف الکل بهره گیری مي‌کنند. مصرف خرما مي‌تواند برای شخصی که بیش از اندازه الکل مصرف کرده باشد، باعث تسکین فوری و افزایش میزان هشیاری شود. هم‌چنین برای جلوگیری از خماری و سردردهایی که چندین ساعت پس از مصرف الکل ایجاد مي‌شود نیز خوب هست.

 

همان‌گونه که در بخش‌هاي پیشین نیز گفته شد، برای دستیابی به برترین نتایج، بهتر هست پس از کندن پوست خرما، آن را یک شب در آب بخیسانید.

 

۱۳. اسهال

خرمای رسیده حاوی پتاسیم هست؛ پتاسیم به شکلی بسیار موثر مي‌تواند اسهال را بازرسی کند. هم‌چنین خرما به آسانی هضم مي‌شود که همین مسئله به نظارتِ طبیعتِ غیر قابل پیش‌بینی اسهال مزمن کمک مي‌کند. فیبر محلول موجود در خرما نیز با حجیم کردن مدفوع و بهبود سلامت و عملکرد دستگاه دفع در بدن مي‌تواند به تسکین اسهال کمک کند.

 

۱۴. سرطان‌هاي دستگاه گوارش

نتایج پژوهش‌ها درمورد خواص خرما به این نکته اشاره مي‌کنند که مصرف خرما روش مناسب و کارآمدی برای کاهش خطر و تاثیرات سرطان‌هاي دستگاه گوارش هست. خرما برای افراد همۀ‌ي گروه‌هاي سنی بعنوان داروی تقویتی عمل مي‌کند، و در بعضی موارد حتی از داروهای معمول نیز عملکرد بهتری دارد به علاوه

 

خرما بعنوان یک خوراکی طبیعی هیچ عارضه جانبی منفی در بدن انسان ایجاد نمیکند. این میوه‌ي شیرین به آسانی و به سرعت در بدن هضم مي‌شود؛ از این رو، به سرعت نیز مي‌تواند انرژی بدن را افزایش دهد.با این‌که خرما دارای ارزش خوراکی فوق‌العاده زیادی هست، در خرید و مصرف آن باید نهایت دقت را داشته باشید، زیرا سطح خرما بسیار چسبنده هست

 

و غالبا آلودگی‌هاي زیادی را به خود جذب مي‌کند. بنابراین، تنها باید خرمایی بخرید که به صورت بهداشتی و مناسب بسته‌بندی شده باشد. هم‌چنین پیش از مصرف، حتما خرما را کاملا بشویید و با اینکار میزان آلودگی‌هاي سطح آن را به حداقل برسانید.

 

 

فواید و خواص خرما برای سلامتی بدن انسان – باشگاه خبرنگاران

۲۴ ا کتبر ۲۰۱۲ فواید خرما ۱- پژوهشگران می گویند خوردن خرما به تنهایی یا همراه با لبنیات از جمله
شیر برای کوفتگی و خستگی مفرط ناشی از روزه گرفتن یا …

فواید شگفت انگیز خرما برای سلامتی « خواص خوراکیها

۹ ژانويه ۲۰۱۳ فواید سلامتی خرما، آن را به یکی از بهترین مواد غذایی برای رشد عضلانی تبدیل کرده
است. افراد به طرق مختلف خرما مصرف می کنند، مثل مخلوط کردن …

خواص و مضرات خرما – oabab

۹ مارس ۲۰۱۴ خرما-دندان-بارداری-لاغری- خواص و مضرات خرما. مردم صحرا هسته درخت خرمامصرف خرما
برای همه گروه های خونی O ، A ، B ، و AB مجاز است. – اثر دیگر معجزه …

آشنايي با خواص و مضرات خرما – هفت گنج

منیزیم برای حفظ سلامتی پروستات و کلیه لازم است. میدانیم که در هر ۱۰۰ گرم خرما
حدود ۶۳ میلیگرم منیزیم وجود دارد در نتیجه خوردن خرما هرگز فراموش نشود. کسانی که می
 …

خواص خرما برای سلامتی و تقویت بدن • دونفره

خواص عالی خرما برای تقویت بدن و انرژی بیشتر و همچنین برای سلامتی کل بدن و
تقویت قلب صحبت کردیم و گفتیم که مصرف خرما میتونه برای بدن خیلی مفید
باشه. … یک یا دو عدد خرما بعد از چند دقیقه کاملا سرحال و پر انرژی خواهید بود. فواید
خرما …

مضرات زیاده روی در مصرف خرما – مجله پزشکی دکتر سلام

۱۱ نوامبر ۲۰۱۴ مضرات خرما مصرف خرما فواید خرما عوارض خرما درمان با خرما خرما خاصیت خرما … در خرما،
مقداری فیبر غذایی موجود است، فیبر موجود در خرما برای سلامت …

فواید و خواص خرما برای سلامتی بدن انسان | آشپزی من دانشنامه آموزش …

۲۳ فوریه ۲۰۱۳ تاثیر خرما بر سلامتی در تحقیقات متعددی بررسی شده است.از آنجا که خرما در گروه
میوهها طبقه بندی میشوداز فواید مصرف میوه و سبزی برخورداراست.

خرما اکسیر بازیافت انرژی و جوانی – بیتوته

خواص خرما فواید خرما,خواص داروئی خرما,میزان قند خرما,خواص خرما از دید پزشکان,فایده
… در خرما، مقداری فیبر غذایی موجود است، فیبر موجود در خرما برای سلامت دستگاه
گوارش … ثابت شده است، خرمایی که شب در آب خیس شده و صبح مصرف شود برای قلب
های …

خواص خرما در طب قدیم، خرما، خواص خرما، فواید خرما، خاصیت … – آکاایران

خواص خرما,خرما,خواص دارویی خرما,فواید خرما,خاصیت خرما,خرما در طب سنتی,فواید
درمانی خرما … سایت سلامتبخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت
نقیایی با اشاره به مقدار پتاسیم موجود در خرما اظهار کرد: به همین دلیل مصرف خرما،
بیماری های …

فواید مصرف رطب و خرما – ایران ناز

مصرف رطب و خرما در هنگام افطار انرژی لازم را به سرعت در اختیار بدن قرار میدهد و مواد
از دست رفته در طول روزه را جبران میکند خرما. … مجموعه : خواص خوراكی ها … مفید برای
سلامتی انسان جزء جدایی ناپذیر سفره روزه داران خواند و افزود: با مصرف خرما، بدن
انسان …

خواص خرما و فواید آن برای سلامتی – مردمان

۳۰ دسامبر ۲۰۱۲ فواید سلامتی خرما، آن را به یکی از بهترین موادغذایی برای رشد عضلانی تبدیل کرده
است. افراد به طرق مختلف خرما مصرف میکنند، مثل مخلوط کردن …

خواص دارویی خرما چیست ؟ | پاسخگویان

مصرف خرما یک درمان مناسب برای رفع عارضه “خستگی مزمن” و “کم خونی” به شمار می آید
. … در واقع مزیت عمده خرما همین خاصیت انرژی زایی آن می باشد؛ یعنی در یک حجم کم،
شما می … ویتامین های B1 و B2 نیز در حفظ سلامت اعصاب و دستگاه گوارش نقش دارند.

خواص خرما – با فواید و ارزش غذایی خرما آشنا شوید – آلامتو

۲۷ مه ۲۰۱۶ خواص خرما برای سلامتی:خرما یک میوه پربرکت است که به ویژه در طول ماه مبارک رمضان
مصرف می شود. مصرف خرما نه تنها یک رسم در طول این ماه مبارک …

خواص خرما | خاصیت خرما | فایده خرما برای سلامتی

۲۰ جولای ۲۰۱۶ مزیت های مصرف خرما. بهبود کم خونی. کم خونی کمبود تعداد سلول های گلبول های قرمز در
خون انسان است و باعث کمبود آهن می شود. خرما حاوی مقدار زیادی آهن …

خواص خرما – ۶ خاصیت خرما برای سلامتی • نوآورد

۲۱ آگوست ۲۰۱۶ در مقاله «خواص خرما – ۶ خاصیت خرما برای سلامتی» بر آن شدیم تا برخی از … مصرف
مداوم خرما کمک میکند همیشه رشد ارگانیسمهای پاتولوژیک را تحت …

روزانه چند عدد خرما باید بخوریم؟ – نمناک

 

 Rating: 4.4 – ۲۹۲ reviews

فواید خرما و خواص خرما و ضرورت مصرف خرما و خواص دارویی خرما را در نمناک مشاهده کنید
. … نمناک بهداشت و سلامتتغذیه روزانه چند عدد خرما باید بخوریم؟

از بین بردن چربی بدن با خرما – نمناک

 

 Rating: 4.7 – ۱۸۸ reviews

خرما و خواص خرما و کاهش وزن با خرما و کاهش چربی بدن و فایده های خرما را در نمناک مشاهده
نمایید. … خواص خرما ، فواید خرما. خرما سرشار از منابع مهم مورد نیاز بدن … این ماده غذایی
سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و باعث ارتقای سلامت بدن می شود. جالب است …
نیز کمک می کند. برای افزایش میزان متابولیک و کاهش وزن، صبح ها خرما مصرف کنید.

خواص خرما : ۱۴ فایده شگفت انگیز خرما – مجله کسب و کار بازده

۲ روز پیش از جمله فواید مصرف خرما برای سلامتی میتوان به رفع یبوست، اختلالات روده، مشکلات
قلبی، کمخونی، اختلالات جنسی، اسهال، سرطان دستگاه گوارشی و …

۱۰ خاصیت خرما : از سلامت استخوان ها تا زیبایی پوست – مجله کسب و …

۱۴ دسامبر ۲۰۱۶ و وقتی علم این همه خاصیت خرما را ثابت کرد، با اطمینان و اشتیاقی بیشتر به مصرف
این میوهی سیاه و بسیار خوشمزه علاقهمند شدیم. بر اساس کتابهای …

خواص خرما یا فواید خرما برای سلامت • سایت پزشکی دکتر طب

خانه » اخبار پزشکی » خواص خرما یا فواید خرما برای سلامت … به گزارش سایت
پزشکی طب فارسی مصرف مقدار مناسب خرما کلسترول خون را نیز کاهش می دهد. افرادی
که می …

ارسال نظر


Esmer guzeli cok sex bir hatun olan Emma is gorusmesi yapmak icin Chadin ofisine porno gitmisti ama adamin derdi bu guzel kadini sIkmekten baska bir xvideos sey degildi Kadinla sohbet etmeye basladi ve onun cok guzel oldugunu eger porno izle kendisini memnun ederse de onu ise alacagini soyledi Adrian doyumsuz porno izle bir karisi oldugu icin cok memnundu cunku her istediginde karisi liseli porno ile seks yapabiliyordu Yine bir gun isten eve geldiginde de cok azgin bir xhamster durumdaydi ve karisinin elinden tutarak hemen yatak odasina goturdu ve onun yataga porno yatirarak guzel amini yalamaya basladi Hatun bundan cok zevk aliyordu