X بستن تبلیغات
دسته: پزشکی و سلامتی
انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۶

ارتودنسی ثابت دندان

ارتودنسی ثابت دندان

توضیحات کامل درباره  ارتودنسی ثابت دندان 

ارتودنسی ثابت دندان بسیار رایج است، برای جاگیری صحیح و زیبای دندان ها در کنار یکدیگر این روش از قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. 

 

هدف از درمان ارتودنسی ثابت
حرکت دندانها در فضای مناسب، تنظیم دندانهای شلوغ و اصلاح روابط دندانهای دو فک می باشد. دندان ها به این دلیل نامرتبند که یا شخص سایز فکش کوچک است و یا سایز دندان هایش درشت می باشد و جهت مرتب کردن دندان ها با ارتودنسی ثابت یا متحرک نیاز به ایجاد فضای لازم جهت وارد کردن دندان های خارج از قوس به داخل قوس دندانی داریم.

 

ارتودنسی ثابت (Fixed orthodontics)
منظور از ارتودنسی ثابت این است که بیمار نمی تواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج نماید. در دستگاه ارتودنسی ثابت اجزا به صورت نگین هایی برروی دندان چسبانده شده و ثابت می گردند. به این نگین ها براکت می گویند. این روش درمانی برخلاف درمانهای متحرک، وابسته به همکاری بیمار نمی باشد.

 

درمان ارتودنسی ثابت
در درمانهای ارتودنسی ثابت می توان ماهی یک میلیمتر دندان را حرکت داد و این امر در بعضی مقاطع درمانی چندان مشهود نخواهد بود. در بعضی از موارد از بیمار براساس نوع ناهنجاری دندان کشیده می شود. در این گونه از بیماران در چند جلسه اول حرکت دندانها بخوبی مشهود است و دندانها به جای فضای خالی حرکت داده می شوند که از نظر بیمار به خوبی قابل مشاهده است. بیمار می بایست ماهی یک بار جهت درمان ویزیت شود.

 

در هر جلسه بعد از فعال کردن کش ها، سیم ها و یا فنرها ممکن است بیمار مقداری درد داشته باشد که به مرور زمان در هفته اول کاهش می یابد. گاهی در بین جلسات معاینه به دلیل حرکت دندانها ممکن است مقداری از انتهای سیم ها از آخرین دندان خارج شود و باعث احساس تیزی و آزار گونه بیمار شود که در این صورت نیاز است بیمار وقت اورژانس گرفته و زودتر از موعد مقرر به مطب مراجعه نماید تا انتهای سیم کوتاه شود.

 

در مرحله ارتودنسی ثابت براکت ها بر روی دندانها چسبانده می شوند و یک سیم از بین براکت ها گذرانده می شود که با کش های بسیار ظریف به براکت ها انداخته می شود. این کش ها می توانند سفید و یا رنگی باشند. این کش ها در هر جلسه تعویض می شود ولی سیم ها ممکن است هر جلسه عوض نشود و براکت ها هم تا انتهای دوره درمانی در دهان باقی می مانند.

 

در بعضی از موارد نیاز است که از بیمار دندان کشیده شود که براساس نوع ناهنجاری، شدت ناهنجاری، سن مراجعه بیمار، می تواند هر نوع دندانی باشد که معمولاً آسیاهای کوچک فک بالا و پایین می باشد. اما به عنوان یک قانون هرگز نباید دندانهای نیش کشیده شود حتی اگر کاملاً بیرون زده و یا نهفته باشند مگر شرایط به گونه ای باشد که دندان نیش نهفته در موقعیتی قرار گرفته باشد که امکان حرکت دادن آن وجود نداشته باشد.

 

معمولاً دندانهای آسیای کوچک کشیده می شوند و دندان نیش در فضای مناسب قرار داده می شود. گاهی براساس شرایط موجود ممکن است یک دندان ثنایا از فک پایین در قسمت جلو کشیده شود. فواصل دندانی کشیده شده با رفع شلوغی دندانهای دیگر و یا با عقب بردن دندانهای قدامی فک بالا و پایین پر می شوند.

 

فواصل ایجاد شده در اثر کشیدن دندانها با حرکت سایر دندانها در پایان درمان به طور کامل بسته می شود و بیمار مشکلی از نظر داشتن فضا بین دندانها، نخواهد داشت.معمولاً بیماران نگران هستند که در صورت کشیده شدن دندانها فضای آنها خالی می ماند اما در صورتی که دستور کشیدن دندان به درستی داده شده باشد

 

این نگرانی بی مورد است. در اثر درمان ارتودنسی و حرکت دندانها به فضای دندان کشیده شده، ممکن است فضا برای رویش دندانهای عقل محیا گردد. کشیدن دندان عقل یا مولر سوم باعث مرتب شدن دندانهای جلو نمی شود و از فضای دندان عقل یا مولر سوم نمی توان برای منظم کردن دندانهای نیش یا قدامی استفاده کرد.

 

به شرط وجود سلامت لثه ها و بافت های نگه دارنده دندانها امکان حرکت دندانها با ارتودنسی ثابت در هر سنی وجود دارد. گرچه با افزایش سن مختصری سرعت حرکت دندانها کاهش می یابد. ولی به عنوان یک قانون کلی بهتر است بیمار قبل از بلوغ ویزیت شود تا بتوان از رشد فکین در جهت رفع ناهنجاری کمک گرفت.

 

ارتودنسی ثابت به دلیل پیچیدگی و نیاز به ظرافت کاری بالاتر، طولانی بودن مدت درمان، در دوره دندانپزشکی عمومی آموزش داده نمی شود و آموزش آن فقط در دوره تخصصی ارتودنسی انجام می شود. بنابراین بایستی برای درمان با ارتودنسی ثابت فقط به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد.

 

مدت درمان ارتودنسی ثابت
طول درمان ارتودنسی ثابت به طور متوسط ۲ سال می باشد ولی براساس نوع ناهنجاری بیمار و شدت مشکل می تواند بیشتر هم بشود.

 

در طول درمان اتودنسی ثابت از چه غذاهایی باید اجتناب کرد؟
بیمار در هنگام دوره درمانی ثابت نباید غذاهایی با قوام سفت مثل ته دیگ، بلال، میوه های هسته دار، زیتون و غیره را استفاده نماید. در غیر این صورت براکت از دندان جدا می شود که می بایست براکت جدیدی برای بیمار چسبانده شود که این امر می تواند باعث طولانی شدن زمان درمان و آسیب به دندان گردد. در این دوره بیمار از نظر بهداشت، به مراقبت های خاصی نیاز دارد تا از ایجاد تغییر رنگ و پوسیدگی در دندانها جلوگیری به عمل آید.

 

از عوارض عدم درمان ارتودنسی دندان ها به راحتی تمیز نمی شوند

– اشکال در جویدن و هضم غذا را به همراه دارد.
– به خاطر فشار اضافی به لثه، دندانها لق می‌‌شوند.

 

– به خاطر سایش غیر طبیعی، دندانها ضعیف می‌‌شوند.
– می‌‌تواند باعث سردردهای مزمن یا دردهای صورت شود.

 

– گاهی به دلیل تنگی فک، مشکلات تنفسی مانند تنفس از طریق دهان ایجاد می‌‌شود.
– گاهی به دلیل تنگی فک انحراف در فک و عدم تقارن صورت ایجاد می‌‌شود.

 

– دندانها به راحتی تمیز نمی‌‌شوند و در نتیجه پوسیدگی و مشکلات لثه را به همراه خواهد داشت.
– گاهی به علت جفت نشدن صحیح دندانها، گاز گرفتن مکرر زبان یا گونه پیش می‌ آید.

 

– ممكن است موجب ایجاد ناراحتی مفصل گیجگاهی
– فكی شود كه احتمال دارد با مشكلات شنوایی نیز در ارتباط باشد

 

اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیزتر خواهد بود.درمان بستگی به نوع ناهنجاری، شدت مشکل دارد. اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیزتر خواهد بود. در بیمارانی که دارای مشکل فکی هستند حتما باید بیمار را قبل از بلوغ معاینه کرد. در مورد پسرها ۹ سالگی و در مورد دختر ها ۸ سالگی معمولا مناسب ترین زمان است.

 

براساس نوع ناهنجاری می توان زودتر هم انجام شود به عبارت دیگر در بعضی از موارد باید درمان را حتی زودتر از ۸-۹ سالگی شروع کرد که نوع ناهنجاری تعیین کننده آن است. اگر متخصص ارتودنسی در بیمار مشکل فکی را تشخیص دهد، باید با کمک دستگاه های ارتودنسی مشکل فکی بیمار درمان شود چراکه در صورت عدم درمان در زمان مناسب، دیگر نمی توان مشکل بیمار را فقط با ارتودنسی درمان کرد و بیمار نیاز به جراحی فک خواهد داشت.

 

بنابراین ویزیت به موقع در درمان ناهنجاری های دندان و فک بسیار اهمیت دارد ولی اگر بیمار دارای مشکل فکی نباشد و فقط دندان های او نیاز به درمان برای ردیف شدن داشته باشند در آن موقع می توان درمان را در هر سنی انجام داد گرچه در آن شرایط هم بهتر است درمان را در محدوده ۱۰ تا ۱۲ سالگی شروع کرد.

 

بنابراین بیماری که مشکل دندانی دارد، می تواند درمان را در هر سنی به شرطی که مشکلات لثه ای نداشته باشد انجام دهد ولی اگر مشکل فکی در سنین بزرگسالی وجود داشته باشد دیگر درمان ارتودنسی به تنهایی کارساز نخواهد بود و در آن زمان بیمار نیاز به جراحی به همراه ارتودنسی خواهد داشت.

 

اگر مشکل فکی بیمار در سنین قبل از بلوغ تشخیص داده شود می توان با ارتودنسی به تنهایی و بدون نیاز به جراحی فک، بیمار را درمان کرد. مجدداً تاکید می شود اگر بيماران كه مشكل اسكلتي در فك‌هايشان دارند، در سنين رشد و قبل از بلوغ به متخصص ارتودنسي مراجعه كنند، درمان موفق‌تري خواهند داشت و مي‌توان از فرآيند رشد در درمان ارتودنسي استفاده كرد.

 

در بيماران بزرگسال، اگر مشكل دنداني است مي‌توان با درمان‌هاي غيرجراحي مانند براكت و سيم مشكل را حل و دندان‌ها را مرتب كرد ولي اگر مشكل مربوط به اسكلت فك‌ها باشد، در يك فرد بالغ بايد نخست مشكلات دنداني را با ارتودنسي اصلاح و به دنبال آن با جراحي موقعيت فك‌ها را اصلاح كرد.

 

در صورت مشاهده هر گونه زخم و مشکل در حین ارتودنسی به دندانپزشکی مراجعه کنند

 

• مراجعات منظم و به موقع به مطب دندانپزشکی

 

• رعایت بهداشت با دقت بسیار زیاد در ارتونسی ثابت و تمیز کردن منظم و بی وقفه براکت ها و لابه لای سیمهای ارتودنسی، چرا که عدم رعایت بهداشت باعث از بین رفتن دندانها می شود.

 

• در صورت مشاهده هر گونه زخم و مشکل به دندانپزشکی مراجعه کنند.

 

• ممکن است پس از گذاشتن پلاک و یا براکتهای ارتودنسی تا چند روزی مشکل تکلم و یا جویدن داشته باشید، نگران نباشید عادت خواهید کرد.

 

• از آنجایی که هزینه و طول مدت درمان ارتودنسی ثابت بیشتر است، پس بهتر آنست که هر چه زودتر نسبت به اصلاح دندانها اقدام نمایید که در صورت امکان، ارتودنسی متحرک درمان صورت گیرد.

 

• در حین درمان ارتودنسی از جویدن آدامس و خوردن غذاهای سفت و چسبنده اکیداً خودداری کنید.

 

 

Çîáðàæåííÿ äëÿ çàïèòó ارتودنسی ثابت دندان

ارتودنسی ثابت – مزایای استفاده از ارتودنسی ثابت – آیا ارتودنسی …

۹ ژوئن ۲۰۱۶ در ارتودنسی ثابت از براکت های سرامیکی یا فلزی کوچکی استفاده می شود که هر کدام
به یک دندان چسبانده شده و با سیم های باریکی به هم وصل می …

متخصص ارتودنسی – دکتر درویش پور – رتبه یک بورد تخصصی …

دکتر هادی درویش پور متخصص ارتودنسی دندان و ناهنجاری های فک و صورت با کسب
رتبه … در ارتودنسی ثابت از براکت های سرامیکی یا فلزی کوچکی استفاده می شود .

تماس – گالری تصاویر – هزینه ارتودنسی چقدر است – مراحل ارتودنسی

مرتب کردن دندان ها با ارتودنسی ثابت

کلا دندان ها به این دلیل نامرتبند که یا شخص سایز فکش کوچک است و یا سایز دندان
هایش درشت می باشد و جهت مرتب کردن دندان ها با ارتودنسی ثابت یا متحرک نیاز.

ارتودنسی – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

از جنبهٔ دیگر میتوان درمانهای ارتودنسی را به درمان با دستگاههای ثابت و متحرک
تقسیم کرد … در بین مردم از اصطلاح سیمکشی یا سیمبستن دندان هم برای اشاره به
این عمل …

ارتودنسی ثابت دندان و اهداف آن – دیسک کمر

هدف از طی مراحل ارتودنسی ثابت ،حرکت دندانها و اصلاح روابط دندانهای دو فک با هم می
باشد.در این مرحله نگینهایی بر روی دندانها چسبانده می شود که اصطلاحا براکت نام دارند
 …

ارتودنسی نامرئی، متحرک و ثابت دندان:هزینه،مراحل و عوارض – کلینیک …

اردتودنسی چیست؟ ارتودنسی ثابت و متحرک یک رویکرد درمانی دندان پزشکی است که
برای بیمارانی استفاده میشود که نحوه قرارگیری دندانهای آنها در دهان به خاطر کوچک …

ارتودنسی ثابت: مزایا،انواع وهزینه – متخصص ارتودنسی دکتر صالحی

مزایا و مراحل ارتودنسی ثابت و انواع فلزی،سرامیکی، لینگوال آن برای رفع مشکلات
پیچیده و شدید نامرتبی دندان ها،مراقبت و هزینه ارتودنسی ثابت.

ارتودنسی نامرئی، متحرک و ثابت دندان: هزینه و مراحل – متخصص …

ارتودنسی (اورتودنسی) چیست ، و رفع مشکلات بدشکلی وبی نظمی دندانها با روش های
مختلف (ثابت ومتحرک) و وسایل مختلف( بریس ها،براکتها، نگه دارنده ها و غیره)

هزینه و قیمت ارتودنسی (سیم کشی) دندان – متخصص ارتودنسی دکتر …

هزینه های مربوط به اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از انجام ارتودنسی دندان. … در فرآیند
سیم کشی ثابت دندان با استفاده از ارتودنسی فلزی، براکت به دندان چسبیده است، …

نکات مهم درباره ارتودنسی که شاید ندانید – بیتوته

ارتودنسی علم تصحیح روابط نامناسب فک و دندان و جفت و ردیف کردن دندان های نامنظم
است. … علاوه بر درمان ارتودنسی ثابت، جراحی فک نیز مد نظر قرار می گیرد که توسط
 …

ارتودنسی ثابت دکتر سید امین همایونی متخصص ارتودنسی و ردیف …

منظور از ارتودنسی ثابت این است که بیمار نمی تواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج
نماید. در دستگاه ارتودنسی ثابت اجزا به صورت نگین هایی برروی دندان چسبانده …

هزينه ارتودنسي: قيمت درمان ارتودنسي: خرج و مخارج ارتودنسي – ارتودنسی

۷ نوامبر ۲۰۱۴ سپس درمان ارتودنسي ثابت يا متحرك كه حدود ١٨ تا ٢٤ ماه طول مي كشد آغاز مي …
ارتودنسی ثابت دندانهای دو فک حدود ۵ میلیون تومان هزینه دارد که حدود ۲ …

سوالای شما – ارتودنسی

در طی ارتودنسی اگر مسواک و نخ دندان و دهانشویه به شکل مرتب استفاده بشه … همه ی
کسانی که مشکل فک دارن باید قبل از جراحی فک یک دوره ارتودنسی ثابت دو فک انجام
 …

ارتودنسی ثابت و متحرک – متخصص ارتودنسی:دکتر فتحیان

بریس های شفاف ارتودنسی یا بریسهای سرامیکی … نسبت به بریسهای فلزی دندان
کمتر به چشم میآیند.

ارتودنسی ثابت، متحرک و نامرئی چیست؟ مراحل و هزینه – سایت …

ارزیابی –ارتودنتیست وضعیت دندان های بیمار را ارزیابی کرده و نحوه رشد آنها بدون
استفاده از روش های ارتودنسی را پیش …

ارتودنسی نامرئی، ثابت و متحرک دندان: مراحل و هزینه – کلینیک …

انواع ارتودنسی ثابت،متحرک،نامرئی،پشت دندانی یا مخفی و همرنگ دندان و سرامیکی در
سنین بالا و ارتودنسی پیشگیری همراه مراحل و چگونگی انجام آن،هزینه و قیمت آن.

ارتودنسی چیست؟ ارتودنسی ثابت،متحرک و نامرئی و هزینه – کلینیک …

ارتودنسی برای رفع مشکلات دندان و فک و انواع روشها و ابزارهای سنتی و جدید(براکته
ای ثابت و متحرک،فلزی،سرامیکی ورنگ دندان و براکتهای نامرئی)

ارتودنسی ثابت چه تفاوتی با ارتودنسی متحرک دارد؟ – انجمن …

۵ مارس ۲۰۱۷ ارتودنسی یکی از روش های رایج و مطلوب درمان ناهنجاری های دهان، دندان و فک به …
ارتودنسی ثابت و متحرک دو متد کارآمد برای رفع مشکلات دهانی قلمداد می …

ارتودنسی دندان چیست؟مزایا، مراحل و سن مناسب برای شروع درمان …

مزایای انواع روش های ثابت و متحرک ارتودنسی (اورتودنسی) برای و رفع مشکلات
بدشکلی وبی نظمی دندانها، مراحل و هزینه ارتودنسی دندان.

ارسال نظر


Esmer guzeli cok sex bir hatun olan Emma is gorusmesi yapmak icin Chadin ofisine porno gitmisti ama adamin derdi bu guzel kadini sIkmekten baska bir xvideos sey degildi Kadinla sohbet etmeye basladi ve onun cok guzel oldugunu eger porno izle kendisini memnun ederse de onu ise alacagini soyledi Adrian doyumsuz porno izle bir karisi oldugu icin cok memnundu cunku her istediginde karisi liseli porno ile seks yapabiliyordu Yine bir gun isten eve geldiginde de cok azgin bir xhamster durumdaydi ve karisinin elinden tutarak hemen yatak odasina goturdu ve onun yataga porno yatirarak guzel amini yalamaya basladi Hatun bundan cok zevk aliyordu