دسته: سبک زندگی
انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۶

داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج

داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج

بسیاری از افراد هستند که رابطه جنسی را تا قبل از ازدواج انجام نمی دهند تا وقتی با شریک زندگی خود دوران زناشویی را آغاز کردند رابطه جنسی هم شروع شود. اما بسیاری دیگر این عقیده را ندارند و قبل از ازدواج به صورت کنترل شده و برخی نیز به صورت بی مهابا اقدام به برقراری رابطه جنسی می کنند. تا چندی پیش، سیر رابطه، بخصوص برای زنان، از این نقاط عطف عبور میکرد: خواستگاری، ازدواج، رابطه جنسی، بچه‌دار شدن.

 

اما در سالهای اخیر این سیر تفاوت کرده و آشنایی یا رابطه پیش از ازدواج به عنوان یکی از نقاط عطف وارد سیر رابطه شده، حال به صورت دوستی پیش از ازدواج، نامزدی یا آشنایی مختصری که بعضی خانواده‌ها پیش از ازدواج آن را تا حدی پذیرفته‌اند. رابطه جنسی هم که معمولا بعد از ازدواج اتفاق می‌افتاد اکنون در موارد زیادی قبل از ازدواج صورت میگیرد.

 

به گزارش نیک شو، علاوه بر این، پدیده زندگی مشترک بدون ازدواج (cohabitation) در غرب به روال زندگی تبدیل شده، تقریبا هشتاد درصد زوج ها در غرب بدون ازدواج، زندگی مشترک دارند و ازدواج ممکن است سال ها بعد و حتی بعد از بچه دار شدن اتفاق بیفتد و ممکن است اصلا اتفاق نیفتد. این قضیه شاید برای ما غیر عادی به نظر برسد اما در کشورهای خارجی بعنوان یک اصل پذیرفته شده است.

 

اما نگاهی داشته باشیم به رابطه ها در ایران، در ایران نیز این پدیده هر چند به رویه اصلی تبدیل نشده، اما دیگر پدیده‌ای مختص به جوامع دیگر نیست و مواردی از زندگی مشترک بدون ازدواج دست کم در شهرهای بزرگ دیده میشود. بنابراین آشنایی، رابطه جنسی و زندگی زیر یک سقف در مواردی به قبل از ازدواج منتقل شده است. شاید نام ازدواج سفید را شنیده باشید، منظور ما همان است! جامعه ایران از این نظر دقیقا با جامعه غربی شباهت ندارد، اما از جهاتی در همان سمت حرکت میکند. با وجود این تغییرات، و این که آمار ازدواج کم شده یا سن ازدواج بالاتر رفته، ازدواج همچنان اهمیت خود را حفظ کرده است.

 

خانواده هنوز بهترین بستر برای پرورش فرزند است. علاوه بر این حتی در غرب ازدواج اهمیت دارد، هشتاد درصد آمریکایی ها میگویند دوست دارند در مقطعی از زندگی ازدواج کنند.

داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج

در کشور ایران تقریبا یک میلیون زن و سیصد هزار مرد در آستانه تجرد قطعی هستند

 

در ایران نیز بر اساس آمار، ازدواج یکی از مهمترین دغدغه‌های جوانان است و در نهایت بیشتر افراد در ایران ازدواج میکنند. بنابراین بررسی اینکه رابطه جنسی پیش از ازدواج و زندگی مشترک بدون ازدواج چه تاثیر بر کیفیت و ثبات زناشویی می‌گذارد اهمیت زیادی دارد. بر این اساس، و بعد از بررسی اینکه کیفیت رابطه به چه معناست، تحقیقات غربی و تحقیقاتی را که در ایران انجام شده بررسی میکنیم تا به سرنخ هایی در این زمینه دست یابیم.

 

۹۰ درصد آمریکایی ها پیش از ازدواج رابطه جنسی را تجربه میکنند

 

در ایران نیز بر اساس آمار -دست کم در شهرها- آمار تجربه جنسی پیش از ازدواج دیگر پایین نیست. به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس ایران، ۷۴.۳ درصد دانش آموز دختر و پسر دوره متوسطه با جنس مخالف رابطه داشته‌اند. تحقیقی هم که محمود گلزاری، معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان انجام داده نشان میدهد که ۴۰ درصد دانش‌آموزان رابطه با جنس مخالف را از ۱۴ سالگی شروع کرده‌اند.

 

بر طبق همین تحقیق، ارتباط با جنس مخالف پیش از دانشگاه، نسبت به ۳۰ سال پیش، سه برابر شده و سن شروع رابطه جنسی نیز به دوره راهنمایی رسیده است. زندگی مشترک در حال تغییر است، چه در ایران چه در غرب. بسیاری پیش از ازدواج مدت ها با هم بوده اند و هم با همسر آینده و هم با دیگران تجربه رابطه جنسی داشته‌اند. این عوامل در ایران بارها از سوی مسئولین تذکر داده شده اند تا برای رفع آن چاره ای اندیشیده شود.

 

از سوی دیگر آمار طلاق هم در سالهای اخیر افزایش یافته است. بنا به گزارش‌هایی که کلینیک سلامت خانواده در چند سال گذشته منتشر کرده نیمی از موارد طلاق به دلیل مشکلات جنسی (چه آشکار چه نهان) بوده است.اما آیا تغییرات اجتماعی که باعث شده سیر رابطه متحول شود و افراد پیش از ازدواج تجربه رابطه جنسی داشته باشند تاثیر مثبتی بر ثبات ازدواج می‌گذارد یا تاثیری منفی؟

 

تحقیق پروژه ملی ازدواج آمریکا که بتازگی منتشر شده به این موضوع پرداخته است و سعی کرده به این سوال پاسخ دهد که آیا تجربه‌های متعدد کیفیت ازدواج را بالا می‌برد؟بر اساس تحقیقات در آمریکا جواب هم مثبت است هم منفی.بستگی به این دارد که چقدر و با چه کسی رابطه جنسی داشته‌اید. مردان و زنانی که پیش از ازدواج فقط با هم رابطه جنسی داشته اند کیفیت زناشویی‌ شان به مراتب بهتر از کسانی بوده که تجارب جنسی زیاد با پارتنرهای متعدد داشته‌اند.

 

آن چه پیش از ازدواج اتفاق می افتد، چه در رابطه خودشان پیش از ازدواج چه در رابطه دوستی با دیگران، یکی از مهمترین عوامل در ثبات و کیفیت زناشویی است.بررسی‌های محققان آمریکایی نشان می‌دهند که زنان هر چه پیش از ازدواج شرکای جنسی بیشتری داشته‌اند، رضایتشان از ازدواج‌ کمتر بوده است. اما در مردان تاثیر این عامل از نظر آماری چندان معنی دار نبوده است.این یافته‌های محققان آمریکایی، برخلاف تصور رایج است. تجربه معمولا نکته‌ای مثبت محسوب می‌شود، مثلا افراد باتجربه اغلب در حرفه خود بهتر از تازه آمدگان هستند و افراد باتجربه معمولا عاقلانه‌تر و پخته‌تر عمل می‌کنند.

 

پژوهشگران آمریکایی در توصیف این پدیده بحث کرده‌اند که شاید هم تجربه های وسیع به فرد نشان می‌دهد که پارتنرهای بالقوه زیاد هستند و طرف مقابل “تنها” فرد مناسب نیست.

داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج

شاید آگاهی از ممکن بودن انتخاب های متعدد، تعهد به رابطه را کم می‌کند.

 

تمايل جنسی و صميميت هسته اصلی رویکرد رابطه دوست دختری-دوست پسری در ایران است.”علاوه بر این وقتی تجربه گذشته زیاد باشد، مقایسه هم زیاد می‌شود، از همه نظر، از نظر چگونگی مواجهه با مشکلات، جذابیت ظاهری، مهارت‌های جنسی، مهارت‌های ارتباطی و غیره. وقتی امکان مقایسه زیاد باشد شانس رضایت کم می‌شود.

 

مقایسه معمولا همه جانبه نیست، هر ویژگی همسر فعلی با بهترین تجربه قبلی مقایسه می‌شود، مثلا مهارت ارتباطی شریک فعلی با فردی در گذشته مقایسه می‌شود که خوب ارتباط برقرار می‌کرده، اما این نکته فراموش می‌شود که مثلا همان فرد مهارت‌های جنسی ضعیفی داشته است، به این ترتیب شریک فعلی دائما با بهترین‌ها مقایسه می‌شود.

 

در نهایت پژوهشگران آمریکایی معتقدند که رابطه جنسی پیش از ازدواج آن را محکوم به فنا نمی‌کند، اما روابط جنسی وسیع پیش از ازدواج شانس موفقیت آن را کم می‌کند.تحقیقات مختلف در ایران، آمریکا و بریتانیا نشان می‌دهند آموز‌ش‌های پیش از ازدواج در بهبود کیفیت ازدواج نقش مهمی دارند.در ایران فریده خلج‌آبادی فراهانی در سال ۱۳۹۰، تحقیقی را درباره رابطه پیش از ازدواج و تاثیر آن بر طلاق انجام داد.

 

بر اساس این تحقیق، معاشرت با جنس مخالف قبل از ازدواج در حد دوستی (چه با همسر آینده چه با غیر همسر) موجب افزایش احتمال طلاق نشده بود.اما این تحقیق نشان داد که معاشرت “پیشرفته” قبل از ازدواج در بین افراد تحصیلکرده، با همسر احتمال خالص طلاق را پنج برابر و با غیر همسر ۳.۶ برابر می‌کند.بچه دار شدن بلافصله بعد از ازدواج کمتر از قبل در دستور کار زوج‌ها قرار دارد. در ایران فاصله زمان ازدواج با نخستین فرزند آوری به ۳٫۵ سال رسیده است و بین بچه دوم و سوم پنج سال فاصله است

 

خانم فراهانی معتقد است که دلیل بالا رفتن احتمال طلاق می‌تواند “ایجاد وسواس و سخت‌گیری در انتخاب همسر به علت تنوع تجربیات قبلی و بالا رفتن توقع در معیارهای همسرگزینی و همچنین ایجاد حس بدبینی و بی‌اعتمادی به جنس مخالف” باشد.اما مطالعات مختلف در ایران نتایج دیگری هم گرفته‌اند و برخی از آنها رابطه معناداری بین روابط قبل از ازدواج و کیفیت ازدواج نیافته‌اند. تحقیق دیگری هم نشان داده که کیفیت آشنایی پیش از ازدواج موجب افزایش رضایت از زناشویی می‌شود (صیادپور، ۱۳۸۱).

داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج

سرعت طی مسیر در کیفیت ازدواج موثر است

 

وجه مشترک روابط دوست دختری-دوست پسری، عشق رمانتيك پيش از ازدواج است و رابطه جنسی معمولا پس از آشنايی نسبتاً طولانی برقرار می‌شود.
تحقیقات نشان می دهند کسانی که برای رابطه جنسی بیشتر صبر می‌کنند در آینده کیفیت ازدواج بهتری دارند. شاید یکی از دلایل آن این باشد که کسانی که در رابطه عاطفی مشکل دارند، مثلا کسانی که رفتارهای تکانه‌ای دارند یا احساس ناامنی (insecurity) دارند به احتمال بیشتری به سکس خارج از رابطه (casual) مبادرت می‌کنند.

 

علاوه بر این احتمال رضایت از ازدواج در کسانی که رابطه‌شان را با تور کردن (hook up) شروع می‌کنند کمتر است. هر تور کردنی به ازدواج ختم نمی‌شود، اما اگر بشود شانس رضایت کمتر است.

داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج

مهم ترین کشش در تور کردن ویژگی‌های جسمی و جنسی است و احتمال دارد رابطه فقط بر همین اساس شروع شود و بعد هم “پیش بیاید” که ادامه پیدا کند، اما در این صورت احتمال اینکه زمینه های مشترک عمیق، مثل ارزش‌ها و نگاه مشابه به زندگی وجود داشته باشد کمتر است.محققان آمریکایی در نهایت بر یک نکته تاکید کرده‌اند: آنچه در روابط شما پیش از ازدواج اتفاق می‌افتد، چه در ارتباط با کسی که همسر آینده‌تان میشود و چه در ارتباط با دیگران، تاثیر مهمی بر کیفیت زناشویی دارد،

 

آگاهانه تصمیم بگیرید و عاقلانه عمل کنید، تجربه گذشته حال و آینده را شکل می‌دهد

 

 

رابطه جنسی و باورهای غلط رایج درباره رابطه جنسی و رابطه جنسی قبل از ازدواج و پرده
بکارت نشانه نداشتن یا داشتن رابطه جنسی نیست و تماشای فیلمهای پورن سم رابطه …

با آقای ۲۸ ساله ای آشنا شدم که ایشون تموم گذشته اش رو برام تعریف کرده اینکه ۸ سال
با دختری دوست بوده و در طول این مدت باهاش رابطه مقعدی داشته و یکبار هم با زن …

رابطه جنسی پیش از ازدواج، به داشتن رابطهٔ جنسی بین دو فرد بدون آنکه آن دو با
یکدیگر ازدواج کردهباشند، گفته میشود. در برخی فرهنگها نداشتن هرگونه رابطهٔ
جنسی …

۱۸ دسامبر ۲۰۱۲ آیا رابطه جنسی قبل از ازدواج صحیح است؟ … البته به گفته این محققان، بسیاری از
جوانان تصور میکنند بدون داشتن تجربه جنسی با طرفمقابل، رسمی …

۲۵ ژانويه ۲۰۱۴ این تحقیقات نمیگوید چرا با هم زندگی کردن یا داشتن رابطهجنسی قبل از ازدواج
میتواند باعث بالا رفتن احتمال طلاق شود. یک دلیل احتمالی آن این است …

۲۴ ا کتبر ۲۰۱۴ طبق پژوهشهای به دست امده حدودا بیش از ۸۰ درصد آقایان با فردی که قبل از ازدواج رابطه
جنسی برقرار نموده اند ازدواج نخواهند کرد این رفتار دلایل عمده ای …

۱۶ سپتامبر ۲۰۱۴ رابطه جنسی هم که معمولا بعد از ازدواج اتفاق میافتاد اکنون در موارد زیادی قبل از ازدواج
اتفاق میافتد، چه با همسر آینده چه با با افراد دیگر. علاوه بر این، …

ravan-web.ir رابطه جنسی قبل از ازدواج (دکتر هلاکویی) ازدواج, روانشناسی, موفق , ravan-web.ir.

آپارات – رابطه جنسی قبل از ازدواج. … روابط قبل از ازدواج و تاثیر آن بر رابطه جنسی ·
سایت آی همسر …. دکتر فرهنگ هلاکویی- اطمینان داشتن از یک رابطه جنسی.

۲۲ ژانويه ۲۰۱۵ رابطه جنسی قبل از ازدواج دکتر هلاکویی. ۲۲,۲۶۴ … دکتر فرهنگ هلاکویی- اطمینان
داشتن از یک رابطه جنسی · انتشارات باهدف،تنها … ۳,۳۵۷ بازدید.

گفتگوهای جنسی قبل از ازدواج گفتوگوهای قبل از ازدواج,مشکلات جنسی ,دلایل …
است از: چارچوب (ویژگیها و شرایط مشابه)، علاقه و رابطه عاطفی، داشتن رابطه زناشویی

ازدواج قبل از ازدواج دوستی قبل از ازدواج, معمولا افرادی که اقدام به برقراری چنین رابطه
هایی می کنند، با این استدلال که �ما نمی خواهیم ازدواج.

پس بر خلاف تصور دخترا، رابطه جنسی قبل ازدواج پسر رو جذب نمی کنه و به سمت
ازدواج نمی کشه بلکه بیشتر باعث زدگیش می شه، لذا اگر دختر می خواد به ازدواجش
لطمه …

آیا داشتن رابطه جنسی با جنس مخالف در دوران آشنایی و شناخت همدیگر از نظر علمی …
اگر شما به یک رابطه جدی و بلند مدت (ازدواج) می اندیشید بهتر است رابطه جنسی را به …

موارد مهم جهت موفقیت در روابط قبل از ازدواج تا نامزدی ( شناخت جنس مخالف ) به گزارش
… ۴)از کجا بفهمیم پسر دنبال ازدواج است یا فقط دوستی و رابطه جنسی ؟ … نکته ای را
باید در شناخت این افراد در نظر داشت که ایا فرد مورد نظر ظرفیت داشتن موقعیتش را …

آقایی همه زورش را میزند تا دکتر هلاکویی را به این نتیجه برساند که خانمش عیب و ایراد دارد – Duration: 20:47. The Science of Reality 145 views. New.
دکتر هلاکویی – روابط جنسی مردها قبل از ازدواج … Hussain zidane ترفند آخوندها دورنگه داشتن همچین آدمهایی آگاهی از مردم نادان ایرانه.وگرنه
چرا دکتر هلاکویی به داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج موافق نیستند؟ – Duration: 10: 11. The Science of Reality 863 views · ۱۰:۱۱٫ آیا بوسیدن مرد
تجربه جنسی قبل از ازدواج. Azita Sayan-Morgan. Loading. …. چطور پیش از ازدواج، از کیفت رابطه جنسی در آینده مطمئن شویم
… که اگر رابطه جنسی قبل از ازدواج صحیح نیست، چطور میتوان مطمئن بود … … نداشتن رابطه جنسى قبل إز ازدواج باعث تداوم و داشتن رابطه جنسى باعث …
تجربه جنسی قبل از ازدواج – Duration: 5:11. Azita Sayan-Morgan 139,648 views · ۵ :۱۱٫ روایت یک زندگی
دکتر هلاکویی رابطه ی جنسی قبل از ازدواج ۲ ۲ Dr. Farhang Holakouee. Afshin Abadan. Loading… Unsubscribe from Afshin
رابطه جنسی پیش از ازدواج چه تاثیری روی زناشویی دارد؟ آیا سکس پیش از ازدواج باعث میشود فرد با چشم باز در مورد زوج خود تصمیم بگیرد یا او را
چرا دکتر هلاکویی به داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج موافق نیستند؟ – Duration: 10: 11. The Science of Reality 863 views · ۱۰:۱۱٫ دکتر هلاکویی …

۶ سپتامبر ۲۰۱۶ داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج چرا نباید قبل از ازدواج رابطه جنسی داشت؟ داشتن
رابطه جنسی قبل از ازدواج به هیچ وجه توصیه نمیشود. حتی اگر دین و …

داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج؛ درست یا غلط؟ با سلام توی تمامی جوامع من جمله ایران ،
قطعا یکی از مهمترین دغدغه جوان های امروزی ما ، بحث رابطه جنسی …

سئوال: �آيا داشتن روابط جنسي قبل از ازدواج اشتباه است؟ چرا همة چيزهاي مفرح و هيجان
انگيز مطابق با عقيدة شما مسيحيان نادرست هستند؟ چرا خدايي كه محبت است ميگويد …

۹ مارس ۲۰۱۷ رابطه جنسی قبل از ازدواج : مجله اینترنتی بیرکلیک,عشق بازی قبل از ازدواج,داشتن
رابطه دوستی قبل از ازدواج,معاشقه قبل از ازدواج,رابطه قبل از …

بسیاری از دختران به خاطر داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج مجبور به تحمل درد هستند
تا موقع ازدواج خود دچار مشکل نشوند و بعد از ازدواج این مسئله تا آخر عمر به صورت یک

۲۳ مه ۲۰۱۲ داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج گاه خود عامل مختل کننده زندگی زناشویی است و دیده
شده افرادی که انواع روابط جنسی را قبل از ازدواج داشته اند بعد از …

با توجه به این که در مکتب اسلام، هر گونه ارتباط جنسی اعم از صحبت های … اگر در
گذشته احیانا کارهای خلاف شرعی (لذتهای جنسی قبل از عقد ازدواج) انجام داده اید در …

۲۱ ا کتبر ۲۰۱۰ با پسری که قصد ازدواج دارم رابطه جنسی در حد لمس کردن داریم اما مخالفتهایی برای
ازدواجمان به وجود آمده ولی ما دو نفر پای حرفمان هستیم با این رابطه که …

هنوز نمیدونم این فرد, فرد مناسبی برای ازدواج هست یا نه؟ نظرتون چیه؟ به نظرتون با
ایشان رابطه جنسی را تجربه کنم یا نه؟ ودیگر اینکه آیا داشتن رابطه جنسی باعث سرد

۷ نوامبر ۲۰۱۲ در همین حال، و بر اساس داده های نشریه �علم زندگی�، یهودیان و بودائیان شانس بیشتری
برای داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج در مقایسه با مسیحیان …

۲۴ فوریه ۲۰۱۳ وی ادامه داد: براساس این تحقیق ۳۷٫۶ درصد پاسخگویان تجربه رابطه دوستی قبل از
ازدواج با همسر، ۲۹ درصد با غیر همسر، ۱۰ درصد تجربه رابطه جنسی …

با سلام میخواستم بدونم که میشه فهمید مرد قبل از ازدواج رابطه ای داشته یا خیر!؟ مثلا
در … درضمن ۹۹٫۹% پسرها معمولا قبل ا ز ازدواج رابطه جنسی داشتند.

یکی از مسائلی که ذهن جوانان را به خود درگیر کرده است داشتن رابطه ی جنسی قبل از
ازدواج است,آیا این کار درست است؟ عواقب این عمل چیست ؟

۲۸ سپتامبر ۲۰۱۴ ارتباط جنسی قبل از ازدواج. همسراول/رابطه قبل از ازدواج. شاید بعضی دخترها فکر
کنند که برای نگه داشتن یک رابطه باید از هیچ تلاشی دریغ نکنند و …

( جوان و ازدواج ) – آیا داشتن رابطه جنسی در دوران آشنایی صحیح است؟ – هدف این وبلاگ
راهنمایی جوانان عزیزمان به سمت موفقیت وخوشبختی میباشد.

و اینکه داشتن تجربه سکس قبل از ازدواج بهتره یا نه؟ چون من پیش خودم فکر میکنم که
اگر بتونیم این رابطه را قبل از ازدواج تجربه کنیم شاید هنگام ازدواج بتونیم ابعاد …

مطالب مشابه

ارسال نظر


Esmer guzeli cok sex bir hatun olan Emma is gorusmesi yapmak icin Chadin ofisine porno gitmisti ama adamin derdi bu guzel kadini sIkmekten baska bir xvideos sey degildi Kadinla sohbet etmeye basladi ve onun cok guzel oldugunu eger porno izle kendisini memnun ederse de onu ise alacagini soyledi Adrian doyumsuz porno izle bir karisi oldugu icin cok memnundu cunku her istediginde karisi liseli porno ile seks yapabiliyordu Yine bir gun isten eve geldiginde de cok azgin bir xhamster durumdaydi ve karisinin elinden tutarak hemen yatak odasina goturdu ve onun yataga porno yatirarak guzel amini yalamaya basladi Hatun bundan cok zevk aliyordu